Ahoj.
Jmenuji se Vendula.

K designu mě to táhlo vždy, ale pak jsem dala přednost „praktičnosti“ a vystudovala podnikový management na Masarykově univerzitě. Nicméně dekorování a design mě bavily stále, a tak jsem se vedle zaměstnání realizovala při výzdobách společenských událostí apod. Především jsem se ale přivdala do rodiny, která se zabývá už 30 let výrobou nábytku, a tak jsem k materiálům a technologii výroby měla neustále blízko. Zpátky k interiérům jsem se pak dostala při navrhování a zařizování našeho vlastního domu a to byl jen krůček k tomu, vrhnout se na interiéry naplno.

Interiéry mám ráda jednoduché, elegantní a především praktické, plně vyhovující přáním a potřebám zákazníka. Interiér navrhuji tak, abych se v něm i já sama cítila dobře. Mým cílem, je dopřát Vám domov, kde se Vám bude dobře žít.

A co víc o mě? Miluju prosecco, Itálii, dobrou kávu (hodně kávy…), humor… no a pak přece pěkné interiéry!

„Dobrý design je řešení problémů“

Základem práce designéra je podle mě schopnost vytvářet plán dispozice prostoru, přičemž ve finálním návrhu kombinuje ergonomii, funkčnost a logiku prostoru. Vždy se proto snažím do interiéru promítnout potřeby a styl života jeho majitele. Designér dokáže předvídat, jak bude navržený prostor vypadat po rekonstrukci, a je si vědom toho, že dobře provedené nebo aranžované konečné detaily, jako jsou svítidla, dekorace nebo specifické materiály, mohou vykonat zázraky s prostorem.

Nepodcenit rady od interiérového designéra doporučuji především při zařizování složitých dispozic prostor nebo při uspořádání kuchyní. Byť jen konzultace u designéra může ušetřit mnoho nepříjemností, se kterými by se člověk mohl v budoucnosti potýkat, pokud by prostor nebyl dostatečně funkčně navržen.

Pomohu vám celý interiér plánovat tak, aby byl nejen harmonický ve svém designu, ale také odpovídal vašim představám, potřebám a finančním možnostem. Tím se vyhnete postupnému nahodilému zařizování, které by mohlo vést k nesourodému stylu a zbytečným výdajům.

Kdy mě oslovit?

Zjednodušeně řečeno – čím dřív, tím lépe. Před koupí nemovitosti pro odhad množství stavebních zásahů a změn dispozic. Před rekonstrukcí již vlastněné nemovitosti či řešení projektu domu s projektantem nebo architektem.

Ideálně chceme prostor přizpůsobit vysněnému interiéru a Vašim potřebám, ne přizpůsobovat interiér dispozičním možnostem. Je tak proto nutné počítat s dostatečným časem pro vypracování dispozic a kompletního návrhu interiéru, ze kterého pak vyjdou kompletní požadavky i na rozvody vody a elektra. Není proto možné řešit rekonstrukci se stavebními úpravami a návrh interiéru v souběhu, jelikož by se mohly až po finalizaci návrhu objevit nové požadavky na změny rozvodů, posunutí dveří a dalšího. Vyhnete se tak případným opětovným stavebním zásahům, které Vám projekt nejen prodraží, ale i zpomalí.

Stejně tak pokud máte developerský projekt a vybíráte ze standardů, doporučuji zvážit minimálně konzultaci. Vyhnete se tak případným chybným rozhodnutím pro celkovým interiér a navazující zařizovací předměty.
Pokud i přesto již máte projekt v nějaké fázi rozběhnutý, i tak se můžeme samozřejmě domluvit. Ale počítejte prosím, že vypracovat návrh zabere čas. Je možné, že vyvstane situace, kdy bude potřeba případně rozběhnuté práce pozastavit či něco předělat. Ideální je v těchto případech řešit se mnou celkový interiér i před kontaktováním kohokoli jiného. Myšleno truhláře, koupelnového studia či kuchyňského studia. Řeší pro Vás jen konkrétní část interiéru, nemají komplexní nadhled nad celým prostorem. Jde hlavně o Váš čas, peníze a budoucí fungování v daném prostoru. 

Jak to celé probíhá

  • Nejprve se mi ozvěte telefonicky, mailem či přes kontaktní formulář. Ideálně když máte fotky, projekt či půdorys daného prostoru a můžete mi co nejtrefněji popsat svou potřebu.
  • Následuje úvodní schůzka. Jedná se o placenou konzultaci (viz ceník), ale pokud se pustíme do spolupráce, bude Vám tato částka z projektu stržena.
  • Hned po první schůzce vám vytvořím cenovou nabídku, kde budete mít jasně napsáno:
    co pro vás mohu udělat, v jakém časovém horizontu a za kolik. Pokud budete chtít jít do toho se mnou, podepíšeme si smlouvu o dílo a projdeme si inspirace interiérů, které se Vám líbí. Tím si definuji Váš styl. Střádejte si referenční obrázky interiérů, vytvoříte si tak představu a utříbíte myšlenky o barvách, materiálech a stylu, které Vás oslovují.
  • Výsledkem je projekt, ve kterém naleznete všechny informace, které potřebujete k realizaci. Zpracuji dispoziční řešení, náhledové vizualizace. Dále základní výkresy pro řemeslníky, které avšak nejsou projektovou dokumentací či výrobními výkresy (každá firma zhotovující své výrobky si vypracovává svoji výkresovou dokumentaci pro své vlastní účely). Dále projekt obsahuje soupis doporučených zařizovacích předmětů a kde je sehnat.
  • Pokud chcete, můžeme spolupracovat dále při dozorování a realizaci. Pokud si chcete v průběhu realizace ušetřit co nejvíce svého času a nervů, mohu Vám na průběh realizace dohlédnout jako autorský dozor. Ne vždy samy o sobě realizační firmy dotáhnout mé představy z projektu do správné podoby a já tyto dílčí detaily ohlídám. Vytvořím harmonogram prací, zajistím včasné a správné objednání a dodání zboží a služeb. Na tuto službu se uzavírá smluvní dohoda zvlášť.
Adresa kanceláře
Zlínská 1323
76312 Vizovice

Areál PKN nábytek s.r.o.
Kontakty
Telefon:
+420 608 177 173

E-mail:
vendula@kamencakovadesign.cz
Fakturační adresa
Ing. Vendula Kamenčáková
Polní 1351, 76312 Vizovice
IČO: 01396919

Nejsem plátce DPH.
Bankovní účet: 242903413/0600